To content (skip navigation)

KOLĘDOWANIE U YAMAHY 2017

 

Tradycyjnie, jak od wielu lat, kilkunastu już pewnie, słupecka Szkoła Muzyczna Yamaha zorganizowała Świąteczny Koncert Kolęd w wigilię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Włączamy się zawsze w te akcję dzień wcześniej, aby nasi uczniowie mogli w niedzielę również brać udział w różnych projektach związanych z WOŚP i nie musieli wybierać’ 

Na przywitanie licznie zgromadzonej publiczności złożonej z rodziny, przyjaciół i fanów występujących dzieci i młodzieży w odsłonie klawiszowej zaprezentowali się mniejsi i więksi pianiści - wszyscy z jednakowym aplauzem przyjęci (Gołębniak Natasza, Piszczek Amelia, Kubiak Bartek, Kapela Magda, Wysocki Maksymilian, Wardęcka Martyna, Pikos Anna, Fajkowski Piotr, Rewers Szymon, Kapela Dawid, Szkudlarek Maria, Walczak Wiktoria, Przygoda Julia, Dąbek Joanna, Golonka Igor, Szlachetka Natalia, Wróbel Julia, Dopierała Martyna, Malewicz Ola, Tylman Karolina, Brzezińska Kasia, Strzelczyk Wiktoria, Fajkowska Martyna).  Precyzja wykonania oraz subtelność nacechowały kolędy gitarzystów klasycznych (Synowiec Zosi, Pałuckiego Brajana, Nawrot Moniki). Natomiast dźwięki gitary elektrycznej zaprezentował Mateusz Kusiołek. Piękna barwa skrzypiec i melodia kolęd to niezwykle dobrana para. Na tym instrumencie zagrały: Dyc Zuzanna, Strzelczyk Wiktoria, Fajfer Hanna, Olejnicka Ilona. Miłym rodzynkiem na tym muzycznym torcie była klarnecistka Ola Staszak. Instrumenty perkusyjne same w sobie mają moc, ale w połączeniu z kolędą – zaskakujące widowisko, które dla słuchaczy przygotowali studenci klasy perkusji (Wojtek Nowakowski, Kacper Kapela, Kuba Filipiak, Kuźniewski Wiktor, Ciesielski Mateusz, Szulc Makymilian, Chojnacki Artur, Marysiak Szymon, Wysocki Maksymilian, Ciesielski Adam).

A jak połączymy ze sobą w umiejętny i zaplanowany sposób barwy kilku instrumentów- powstanie zespół. I właśnie zespołowe wykonania kolęd wzbudziły niesamowity aplauz. Browar Band w składzie: Alicja Wysocka - wokal, Monika Lewandowska i Jonasz Ansion - klawisze, Wiktor Nowak i Mikołaj Synowiec - gitary elektryczne i na perkusji Wiktor Kuźniewski. Bardzo miłym akcentem była obecność i kibicowanie na koncercie wieloletniego perkusisty zespołu Browar Band, Łukasza Nowińskiego, który w tym roku musiał opuścić zespół i rodzinne miasta, by studiować nad morzem J Swe umiejętności po raz pierwszy zaprezentował z powodzeniem zespół Browar Band Young (Martyna Fajkowska - klawisz i wokal, Wiktoria Strzelczyk - klawisz, Kasia Brzezińska - klawisz, Szymon Śniegocki - gitara elektryczna, Wiktor Kuźniewski - perkusja.

 

„Na świątecznym koncercie wystąpili uczniowie przygotowani cierpliwie przez z swych nauczycieli, którzy z reszta są również autorami aranżacji prezentowanych utworów. Dyrekcja szkoły jest bardzo zadowolona z wykonań i postępów uczniów. Dziękujemy także licznej i tak cierpliwej publiczności.

Zobacz zdjęcia! 

Zapraszamy do obejrzenia występów, które znajdują się na playliście na kanale YouTube szkoły.

Piszą również o nas media: Wirtualny Region i Twoja Słupca!