To content (skip navigation)

08.11.2009r. Jesienny Koncert Malucha

Pani dyrektor szkoły, Arleta Adamczyk, powitała bardzo licznie zgromadzoną publiczność ciepło i serdecznie, a w szczególności Dźwiękoludki, Szkraby, Niemowlaki oraz dzieci w brzuszkach wraz z  rodzicami. Ta nietypowa publiczność wysłuchała zestawu utworów przygotowanych i zaprezentowanych przez 17-osobowy Big Band „Smart” w składzie:

sekcja 5 saksofonów,

4 trąbek,

4 puzonów,

gitara elektryczna,

gitara basowa,

piano,

perkusja.

Liczne instrumenty wzbudziły zachwyt dziecięcej publiczności, tym bardziej, że zostały po kolei zaprezentowane w ciekawy  i zabawny sposób: saksofonista  zaprezentował odgłosy wiatru i cała sala rozkołysała się w ten rytm, zamiast gry na puzonie usłyszeliśmy....słonie, a zamiast gry na trąbce usłyszeliśmy....konie.

Wysłuchaliśmy utworów z klasyki jazzu i bandu, m.in. ”Nou’s Blue” Mylesa Collinsa, ’’Moonlight Serenade” Glenna Millera, ”Dziewczyna z Ipanemy” Antonio Carlosa Jobima czy „Patricia” Pereza Prado. Przebojem była oczywiście „Różowa Pantera” Henrego Manciciego, do której dzieci prezentowały układ ruchowy . Przenieśliśmy się również na chwilę w świat bajki, tak uwielbianej przez dzieci od kilku pokoleń, czyli o ‘‘Koziołku Matołku„. Bardzo podobała się piosenka o dwóch małych pieskach, którą z towarzyszeniem Big Bandu zaśpiewali uczniowie naszej szkoły, czyli Weronika Radniecka, Martynka Fajkowska i Mateusz Otlewski wraz z całą salą w refrenie.

Cieszymy się, że mogliśmy spędzić to jesienne popołudnie razem z muzyką i w tak wspaniałej atmosferze.

Dziękujemy muzykom, za tak profesjonalne przygotowanie i wykonanie koncertu.

Dziękujemy panom akustykom, za stworzenie muzykom komfortu na scenie, a odbiorcom- na sali.

A przede wszystkim dziękujemy uczestnikom tego niezwykłego spotkania, dzieciom młodszym i starszym wraz z opiekunami, za tak wspaniałe przyjęcie ambitnej muzyki i przy tym znakomitą zabawę.

”Bawmy się muzyką”- to motto Yamahy z pewnością przyświecało nam na pierwszym „Jesiennym Koncercie Malucha z Yamahą”.

O koncercie w prasie:

Kurier Słupcecki, 10 listopada 2009r. 45/350

Szkoła Muzyczna Yamaha po raz kolejny udowodniła, że potrafi organizować dobre imprezy. W minioną niedzielę (8 listopada) do sali kina „Sokolnia” zaprosiła 17- osobową grupę muzyków. Koncert był jednak przeznaczony nie dla melomanów a dla najmłodszych.

Co najlepsze grupa grała lekkie jazzowe utwory, co maluchom zdawało się wcale nie przeszkadzać a wręcz odwrotnie. Pod sceną zaraz po rozpoczęciu koncertu kłębił się tłum dzieci. Co odważniejsze wdrapywały się na scenę by choć na chwilę zabłyszczeć w świetle jupiterów. 17- osobowa grupa muzyków Big Band „Smart” z Miejskiej Górki zagrała na saksofonach, trąbkach, puzonach, klawiszach, gitarach i perkusji. Na widowni zasiadł tłum widzów, uczniów szkoły z rodzicami , ale nie tylko. Frekwencja na koncercie zatytułowanym „Jesienny koncert malucha z Yamahą” przeszła oczekiwania samych organizatorów. A nas cieszy fakt, że rośnie nam pod nosem pokolenie, które ma szansę w pełni korzystać z wszelkich atrakcji kulturalnych w naszym mieście, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie...” AG

Posłuchaj: "Moonlight Serenade" Glenn Miller - SMART BIG BAN