To content (skip navigation)

Jesienny Koncert Malucha z Yamahą

W tym roku gośćmi zaproszonymi był wspaniały duet gitarowy, bracia Maciej i Mateusz Gieczys. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy plejady wspaniałych prezentacji gitarowych , prezentujących ten instrument z różnych stron. Była wiec  Flamenco Wariacja , ale również nastrojowy Sting „Fielgs of Gold”, a także pop utwory z repertuaru zespołu Feel. Z wielką ciekawością wszyscy zgromadzeni –i rodzice na sali, i dzieci na scenie , które siedziały w wielkim skupieniu dosłownie i stóp wykonawców-wysłuchali kompozycji jednego z braci-Macieja Gieczysa. Była to Suita „My Little Word”, której każda części dosłownie kipiała inną energią. Na uwagę zasługuje tez fakt, iż wychowanka Szkoły Muzycznej Yamaha , Natalia Adamczyk, dała radę w jednym w utworów wystapić z zawodowcami. Brawo. Skrzące energią dźwięki, płomienna pasja muzykowania, niegasnący żar improwizacji!!! Oto cechy muzyków, którzy gościli na III Jesiennym Koncercie Malucha z Yamahą.

W przerwie miedzy cyklami prezentowanych utworów gitarowych, mogliśmy wysłuchać występów naszych milusińskich. Był więc utwór zaśpiewany przez 3-letnie Szkraby. Każdy z mikrofonem w dłoni zaprezentował ulubioną piosenkę o mleczku. W wykonaniu dzieci nieco starszych  – Darii Kowalówczanej, Zuzi Wilczyńskiej, Amelki Imbiorowicz, Kingi Skowrońskiej , Ani Sawy i Julki Kociok fantastycznie zabrzmiała piosenka o pewnej czarownicy. Natomiast Martynka Fajkowska, Roksana Chojnacka i Weronika Górska  zaprezentowały bardzo dynamiczny "Jesienny Rock and Roll " oraz niesamowitą historię z morałem o strachu, który bał się ...samego siebie. Na podkreślenie zasługują niesamowite stroje, w których dzieci występowały, uwypuklające treść wykonywanych utworów oraz dodające charakteru naszej jesiennej imprezie. Były również wspólne epizody wokalne i taneczne, w które bardzo chętnie włączyła się skupiona na scenie dzieciarnia, a nawet publiczność na sali, której udzieliły się dziecięce emocje.

Dyrektor Szkoły Arleta Adamczyk dziękuje wszystkim wykonawcom, i tym profesjonalnym , którzy przybyli na nasze zaproszenie, i naszym uczniom , którzy nie tylko wspaniale się zaprezentowali, ale wnieśli wiele radosnych i jesiennych emocji  w to sobotnie popołudnie. Dziękuje również rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie maluchów i starszych uczniów oraz stronę wizualną.

Relacje prasową z III Jesiennego Koncertu Malucha z Yamahą znajdą Państwo również w prasie –„Głos Słupcy” z dn. 05.12.2011 oraz” Kurier Słupecki” i „Gazeta Słupecka„ z dn. 06.12.2011.

Jeżeli życzą sobie Państwo mieć pamiątkowe fotografie z naszego jesiennego muzycznego spotkania – prosimy o kontakt z sekretariatem.

Zapowiedź koncertu w Radio Planeta

Wywiad z dyr. Arletą Adamczyk

Jesienny Koncert Malucha z Yamahą

Maluchy Yamahy Głos Słupcy

Yamaha zaprasza na koncert

Jesienny Koncert Malucha z Yamahą Głos Słupcy