To content (skip navigation)

KONCERTY GALOWE 2013/2014

W dniu 13 czerwca 2014 roku uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha zaprezentowali się na dwóch Koncertach Galowych, podsumowując w ten sposób 12 już rok działalności tej placówki w naszym mieście. O godzinie 16 prezentowali się w przebojach tanecznych, wokalnych i instrumentalnych młodsi uczniowie szkoły ( od 2,3-letnich Szkrabów , 4,5-Dźwiękoludków do młodych instrumentalistów, wokalistów i tancerzy). Natomiast o godzinie 18 odbyły się prezentacje starszych zespołów instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych.

Wszystkie prezentacje były doskonale zaaranżowane przez nauczycieli pracujących w szkole oraz przedstawione z wielkim zaangażowaniem przez młodzież. Nietypowe były zespoły perkusyjne wykonujące utwory skomponowane przez swego pedagoga-pana Andrzeja Żaka. Gitary elektryczne pod przewodnictwem pana Roberta Witowskiego dały,  jak zawsze, popis mocy i kunsztu. Zresztą są wśród nich mistrzowie improwizacji, biorący udział w szkolnych  i poza szkolnych Festiwalach gitary Elektrycznej. Wokaliści kształceni przez panią Arletę Adamczyk (wielu z nich to laureaci Festiwali i Przeglądów) prezentowali piękne, emocjonalne utwory o bardzo zróżnicowanym charakterze, natomiast pianiści przedstawili szeroki wachlarz utworów rozrywkowych w różnych stylach (wielu   z nich  również zdobyło wiele nagród na Festiwalach Instrumentalnych). Nastrojowe wykonania gitarzystów klasycznych przygotowanych przez panią Joannę Czubaj wprowadziły publiczność w nastrój zadumy.  Na uwagę zasługuje jednak fakt wspaniałej współpracy muzycznej (i nie tylko muzycznej) młodzieży. Na wyróżnienie zasługuje zespół BROWAR BAND, którego członkowie to wieloletni uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha, a ich wykonania wraz z towarzyszącymi solistami  oraz zespołem wokalnym BROWAR VOICE zasługują na szczególne pochwałę.  Dodajmy, ze zespół ma już za sobą pierwsze nagrania płytowe.

Były to wspaniałe koncerty nacechowane prawdziwymi emocjami płynącymi z muzyki. Szkoda nam, ze ten rok szkolny już sie kończy...

Dyrektor szkoły Arleta Adamczyk, podsumowując kolejny rok pracy muzyczno-dydaktycznej, powiedziała:"

    jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy i ze współpracy

nauczycieli z uczniami , uczniów z uczniami, tworzycie wspaniałe zespoły zarówno muzyczne , jak i i rówieśnicze i możecie być wzorem dla swych kolegów, jestem z Was bardzo dumna. Jak również rodziców z nauczycielami i ze szkołą , z sekretariatem, przy organizacji  nie tylko koncertów szkolnych, ale i wyjazdów na wyżej wymienione Festiwale i występy pozaszkolne uczniów . Dziękuję za takie wspaniałe zaangażowanie! To mobilizuje do jeszcze większej pracy i daje satysfakcję z włożonych wysiłków i starań.

zobacz też relację na facebook

Kurier Słupecki

Głos Słupcy