To content (skip navigation)

Dzień Mamy

W dniu 22 maja 2014 roku odbyły się w Szkole Muzycznej Yamaha w Słupcy dwa bardzo ważne Koncerty. Ważne, gdyż dedykowane najważniejszym osobom- MAMOM. Wystąpili wokaliści i uczniowie klasy keyboardu, dedykując swoje prezentacje swoim rodzicielkom. Koncertom towarzyszył i uśmiech radości, i łza w oku ze wzruszenia.

 

Koncerty poprowadzone były przez uczennice, które nie dość, że w sposób profesjonalny przedstawiały kolejnych występujących, to jeszcze potrafiły okrasić całość piękną poezją .

 

   Na koncercie pierwszym, gdzie wykonawcami byli młodsi uczniowie, była to Julka Włosiniak. I tak siostry Kaleckie zaśpiewały ,iż „wolą swoją mamę, chociaż ma włosy jak atrament". Łucja Olejniczak, Martynka Wardęcka, Emilka Krzyżanowska i Bartek Hercyk potwierdzili, że „Mama wszystko wie”. „Moje  nowe życie- to Twoje nowe życie” wyśpiewała dla swej mamy Martynka Fajkowska, natomiast Roksana Chojnacka wspominała piękne chwile z mama i rodzinką. Daria Kowalówczana i Amelia Imbiorowicz obiecywały w piosence „Och, mamo, kiedy dorosnę, na pewno będę muzykiem”. Mamy obietnicę przyjęły! Ania Sawa i Julka Kociok doceniły mamę,, bukietem kwiatów polnych łąk”. Instrumentalnie swoje życzenia przekazali: Wawrzyniak Kuba, Stachowska Oliwia, Urbaniak Oliwia, Kaszuba Natalia, Fajkowski Piotr, Rewers Szymon, Kapela Dawid, Kudlewska Klaudia, Mikołajczyk Patryk.

 

   Koncert drugi –dla starszych wykonawców- poprowadziły Natalia Kudlewska, Klaudia Balcerzak i Dominika Zajączkowska, jednocześnie przekazując w piosence przesłanie do swoich mam-odpuść sobie, wrzuć na luz(czytaj-odpocznij sobie). Barciszewska Zuza i Strzelczyk Wika również doceniły „Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt”. Zespół Contrast w składzie: Justyna i Darek Kozłowscy, Magda Grzelczak i Wiktoria Walczak obwieścili zebranym, jak bardzo ich rodzice są cudowni. Durczyńska Wiktoria i Drećko Weronika potwierdziły bezwzględną konieczność obecności mamy w Piosence „Co się stało z mamą”. „Ja wiem, ty To rozumiesz...”w takich słowach piosenki zwrócili się do swoich mam Ola Bejma i Wiktor Nowak. Wzruszająca była prezentacja utworu Ave Maria przez Alicję Wysocką i Gretę Kruszyńska. W przepięknym Liście do matki usłyszeliśmy Adriana Grodzkiego. Wielkie owacje zebrał Adam Stefański za emocjonalne wykonanie swojego utworu. Dunaj Daria, Ostrowska Karolina, Wątroba Eryk i Wysocka Alicja pokazali się w piosenkach, którymi reprezentowali nasza szkołę na 35 Festiwalu Piosenki I Tańca w Koninie

oraz na Festiwalu Wygraj Sukces. Natalia Menes i Skowroński Jacek przedstawili piękne prezentacje klawiszowe.

 

  Dyrektor Szkoły Arleta Adamczyk dziękuje  tak licznie zgromadzonym mamom za przybycie i stworzenie tak pięknej atmosfery, a  uczniom za tak piękne prezentacje.

Za to, ze zawsze jesteś przy mym boku,

Za to, że wskazujesz mi drogę w mroku,

Za to, ze dni moje tęczą malujesz

Dziś MAMO z głębi serca Ci dziękuję!

 

Zobacz więcej na facebook.

zobacz też relację na facebook

Od serca dla serca