To content (skip navigation)

07.06.2009r. Wycieczka do Zaurolandii Parku Dinozaurów w Rogowie

W dniu 07. czerwca, z okazji Dnia Dziecka, nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do ZAUROLANDII- Parku Dinozaurów w Rogowie. W pięknym plenerze, na 20 hektarach zieleni, na wyciągnięcie ręki spotkaliśmy 65 naturalnej wielkości (!) dinozaurów, których historię poznawaliśmy w czasie spaceru wzdłuż brzegu jeziora Rogowskiego. Dwukilometrową ścieżką edukacyjną poprowadziła nas pani przewodnik, która w przystępny sposób przedstawiła nam każdego dinozaura i opowiedziała nam o zależnościach występujących między budową ciała a trybem życia i sposobem odżywiania się, a także o wielkich kataklizmach i hipotezach dotyczących wyginięcia dinozaurów. I tak poznaliśmy: Meganeuera, Wulkanodony, Dimetrodony, Celofyzy, Tanystropfeusy, Ornitizuchy, Masłodonozaury, Sceliodozaury, Kentrozaury, Dilofozaury, Cerałozaury, Allozaury, Stegozaury, Krypłoklidy, Mamenchizaury, Diplodoki, Iguanodony, Deinonychy, Cearadaktyle, Spinozaury, Styrakozaury, Albertozaury, Centrozaury, Lambeozaury, Euoplocefale, Trodony, Kryłozaury, Karnolaury, Parazaurolofy, Kecalkoałly, Trranozaury i Triceraptosy. Niektórzy z nas posługiwali się nawet przewodnikami, aby lepiej zgłębić wiedzę o dinozaurach. Bardzo podobał nam się obóz nandertalczyków. Na placu zabaw czekało wiele atrakcji dla młodszych i dla starszych. Najbardziej jednak podobały nam się skoki na trampolinie, gry zręcznościowe, dmuchawce, samochody.

 

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się wspaniale, mimo drobnych trudności przewozowych oraz pogody, która była w kratkę- trochę mżawki, trochę słońca. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej wycieczce, a byli to Państwo: Płocharscy z Antosiem i Mikołajem, Dominiak z Michałkiem, Piątek z Mają, Kowalscy z Filipkiem, Pani Graczyk z Erykiem i Patrykiem, Pan Łodziewski z Wojtkiem, Pani Ignaczak z Elizą, Krzyś Gorzelańczyk, Milena Zegarlińska, Lidka Witkiewicz, Marika i Igor Liczbińscy, Pan Krystian Bartczak.

 

Dzieciom zaś z okazji ich Święta życzymy nieustannej radości i ciekawości świata, którą zaprezentowali na wycieczce, a która daje tyle satysfakcji rodzicom.