To content (skip navigation)

17.06.2009r. Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

W dniu 17. czerwca o godzinie 17.00 odbył się w sali Miejskiego Domu Kultury w Słupcy uroczysty koncert wieńczący pracę w roku szkolnym 2008/2009.

Wystąpili na nim uczniowie wszystkich programów prezentując umiejętności nabyte podczas kolejnego roku nauki. Były więc popisy Niemowlaków, Szkrabów, 4,5,6-cioletnich Dźwiękoludków, keyboardzistów, gitarzystów klasycznych i elektrycznych, perkusistów, saksofonistów, akordeonistów i wokalistów oraz zespołów mieszanych.

 

Podsumowując rok szkolny dyr. Arleta Adamczyk powiedziała:

Sztuka nie darzy swoimi dobrami nikogo, kto na nie, nie zapracował i nie zasłużył- wrażliwością, dociekliwością, skupieniem i marzeniem.” Te piękne słowa profesora Szumanna, znawcy dziecięcych dusz, bliskie są nam wszystkim. Nauczycielom, którzy pobudzają, pielęgnują i rozwijają twórczą aktywność wychowanków oraz Wam, Szanowni Rodzice, którzy im tę szansę stwarzacie. Z tego miejsca chciałabym podziękować właśnie nauczycielom za cierpliwe wprowadzanie podopiecznych w coraz głębsze tajniki sztuki, zwanej muzyką. Chciałabym również podziękować rodzicom, którzy wspaniale współpracujecie ze szkołą, dzięki czemu możemy się cieszyć coraz większym rozwojem dzieci. Ale przede wszystkim chciałabym podziękować dzieciom i młodzieży, gdyż to Wy jesteście bohaterami dzisiejszego spotkania. To Waszych prezentacji będziemy za chwilę słuchać, za Was trzymają kciuki rodzice i nauczyciele. Dziękuję Wam za wytężoną pracę w tym roku szkolnym i oczekuję co najmniej tak owocnej w przyszłym.”

 

Praca była na pewno owocna, gdyż nasza słupecka Szkoła Muzyczna Yamaha otrzymała w tym roku od Centrali Szkół Muzycznych Yamaha w Polsce zaszczytne wyróżnienie za „dynamiczny rozwój placówki oraz wzorową współpracę” (spośród 100 szkół).