To content (skip navigation)

09.01.2010r. Kolędowanie u Yamahy

Zgromadzonych w szczelnie wypełnionej sali kinowej rodziców, dziadków i rodzinę występujących młodych artystów powitała bardzo serdecznie dyr.Arleta Adamczyk i zaprosiła do wspólnego kolędowania wraz z występującymi. Słowa kolęd wyświetlone zostały na ekranie, żeby śpiewanie nie ograniczało się do jednej zwrotki. Bardzo podobały się i wiele aplauzu wzbudziły życzenia dzieci, wcześniej nagrane i zaprezentowane w postaci multimedialnej. Koncert poprowadził p. Sławomir Dolata.

Na scenie pokazali się uczniowie z różnych poziomów i wieku, i poziomu nauczania. I tak w kolędzie ”Jadą kolędnicy, jadą” i „A tu już Święta ”zaprezentowały się Szkraby wraz z rodzicami oraz Dźwiekoludki wraz z towarzyszeniem wokalnym Mai Kołodziejskiej, Malwiny Walczak, Agaty Suszki, Łucji Koziorowskiej i Wiktorii Rogowskiej. W keyboardowych aranżacjach kolęd usłyszeliśmy: Krzysztofa Błażejewskiego, Jakuba Dyca i Jakuba Purzyńskiego, Tomasza Różewicza, Alicję Węgrzeniejewską, Wojciecha Tyczkę, Krzysztofa Spychalskiego, Karoline Szelestowską, Andżelikę Czerniejewską, Eryka i Patryka Graczyków, Elizą Ignaczak, Klaudię Tyl, Sebastiana Grzybowskiego, Michała Kowalskiego, Damiana Nowaka.W prezntacji instrumentalno-wokalnej o „Kundlu Burym” ,który szedł za kolędą ,pokazali się Martynka Fajkowska,Weronika Radniecka i Mateusz Otlewski. Nastrojowego „Świerszczyka”, który grał Bożej Dziecinie wykonali: Michał Gulczyski, Alicja Wysocja i Zuia Dranikowska.Po góralsku przekonywali Jezusiczka ,ze „Z nieba bliżej do Tatr”,a nie do Betlejem:Jonasz Ansion ,Wojciech Balewski, Wojciech Dranikowswki, Dominik Głogowski i Bartosz Nowak. Na tle pięknej zimy usłyszeliśmy ciekawy zespół klawiszowo-saksofonowy w składzie Iza Bartkowiak, Mateusz Janeczek i Michał Pietruszewski w trudnej,ale jakże pięknej kolędzie „Białe Boże Narodzenie”.Wśród zespołów gitarowych na wyróżnienie zasługuje skład :Natalia Adamczyk, Michał Józefiak, Adrian Nowak, którzy pokazli duży kunszt instrumentalny w „Mizernej Cichej” i „Ślicznej Pannie”. Ponadto zaprezentowali się Patryk Orzechowski, Emilka Gizelska, Michalina Stróżyk oraz odważni pierwszacy :Natalia Kolska, Sylwia Kowalska, Natalia Mizerska, Marta Hudańska, Natalia Karaszewska, Mateusz Choryan. Ciekawe były prezentacje kolęd w wykonaniu gitarzystów elektrycznych :Adriana Gałdeckiego, Arka Górskiego, Przemka Michalaka, Marcian Janeczka, Pawła Hekerta i Mateusza Jaskulskiego.O tym,że „Gwiazdki świecą nad stajenką ‘’zaśpiewały Joanna Stoińska i Patrycja Fecińska,zaś do pójścia do „Stajenki”zaprosili zebranych :Anna Działak, Dawid Gotowała i Paweł Hekert.. Ostatnią prezentacją był przepiękna „Cicha noc” w wykonaniu tercetu saksofonowego :Aleksandra Borowska,Joanna Dominiak i Michał Pietruszewski. Na finał wszyscy zebrani na sali: występujący uczniowie ,rodzice ,dziadkowie rodzina przy akompaniamencie nauczycieli (R.Witowski-piano,S.Dolata-gitara,M.Sliwiński-saksofon,A.Adamczyk-wokal)wykonali tę właśnie kolędę

Dyr. Arleta Adamczyk dziękowała nauczycielom(Krystian Bartczak, Robert Witowski, Borys Przetakiewicz, Michał Śliwiński oraz Sławomir Dolata)za przygotowanie uczniów występujących ,za wypełnione tak dobrymi emocjami prezentacje, publiczności na sali za czynne uczestnictwo w kolędowaniu,stworzenie tak wspaniałej atmosfery oraz włączenie się do akcji Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy. Zebrane pieniążki w imponującej kwocie 946,50 zł zostały w NIEDZIELĘ tzn.10.stycznia 2010 na Finale WOSP przekazane na ręce sztabu kierującego.

DZIĘKUJEMY!!!!!!